AKTUALNO

 

novosti

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15

Dana 11. kolovoza 2019. godine (nedjelja), na graničnomprijelazu sa BiH Turistički ured Brodsko-posavske županije jesukladno zadaćama i ciljevima, a uz odobrenje i potporu Glavnog ureda HTZ-a organizirao dijeljenje promotivnih materijala (licitarska srca, vrećice lavande, kemijske olovke, tematske brošure eno – gastro ponude naše županije).

Motiv ove akcije je izraziti dobrodošlicu, ali i mali znak pažnje i zahvalnosti na ukazanom povjerenju i odabiruBrodsko – posavske županije kao turističke destinacije. Budući da kroz našu županiju tranzitira veliki broj turista te nam prema podacima iz eVisitor sustava najveći promet(dolasci i noćenja) ostvaruju upravo turisti u tranzitu, ocijenilismo da im na ovaj način zahvalimo na ukazanom povjerenju. Cilj ove akcije je pozicioniranje Hrvatske kao zemlje ljubaznih domaćina, ali i ujedno upoznati turiste sa turističkim aktivnostima i atrakcijama naše županije. Upravo smo zato dijelili i turistički katalog koji sadrži najvažnije informacije o eno gastro turističkoj ponudi Brodsko-posavske županije kao i popis restorana gdje se može doživjeti Slavonija u pravom smislu riječi a koji su dio mreže restorana koji su brendirani pod nazivom „Okusi graničarskog posavlja“.

Ovakve i slične akcije su uobičajene u županijama koje graniče sa susjednim državama te je na taj način uz odobrenje Granične policije i potporu HTZ-a ova aktivnost Turističkog ureda dobra praksakoja se uklapa u zadaće i ciljeve turističke promocije. Sličnu akciju proveo je i ove godine Glavni ured HTZ-a, u srpnju, na graničnom prijelazu sa Slovenijom.Putnici su reagirali vrlo pozitivno što je nama u Turističkojzajednici nagrada i ohrabrenje.

Također je bitno istaknuti da se prema eVisitor sustavu bilježi rast dolazaka i noćenja stranih turista i u ovoj godini.