AKTUALNO

 

novosti

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15

U nedelju 19. kolovoza 2018. godine, na graničnom prijelazu sa BiH Turistički ured Brodsko-posavske županije je, sukladno zadaćama i ciljevima, a uz odobrenje i potporu Glavnog ureda HTZ-a, organizirao dijeljenje promotivnih materijala (auto karte, licitarska srca, vrećice lavande, kemijske olovke, najnovije izdanje turističkog kataloga Brodsko-posavske županije kao i nedavno tiskanu tematsku brošuru eno – gastro ponude naše županije).

15346759041395393091

Motiv ove akcije je izraziti dobrodošlicu, ali i mali znak pažnje i zahvalnosti na ukazanom povjerenju i odabiru naše zemlje kao turističke destinacije.
Budući da kroz našu županiju tranzitira veliki broj turista te nam prema podacima iz eVisitor sustava najveći promet (dolasci i noćenja) ostvaruju upravo turisti u tranzitu, ocijenili smo da im na ovaj način zahvalimo na ukazanom povjerenju.

Cilj ove akcije je pozicioniranje Hrvatske kao zemlje ljubaznih domaćina, ali i ujedno upoznati turiste sa turističkim aktivnostima i atrakcijama naše županije. Upravo smo zato dijelili i turistički katalog koji sadrži najvažnije informacije o turističkoj ponudi Brodsko-posavske županije, a koji smo izdali u svibnju ove godine. Spomenuti katalog je HTZ sufinancirao sa 80% sredstva kroz potpore nerazvijenim područjima. Ostali suveniri su namjenski promotivni materijal koji nam je dostavljen iz Glavnog ureda HTZ-a. Ovakve i slične akcije su uobičajene u županijama koje graniče sa susjednim državama te je na taj način uz odobrenje Granične policije i Ministarstva unutarnjih poslova te potporu HTZ-a ova aktivnost Turističkog ureda dobra praksa koja se uklapa u zadaće i ciljeve turističke promocije.
Sličnu akciju proveo je i Glavni ured HTZ-a sredinom srpnja na graničnom prijelazu sa Slovenijom uz nazočnost direktora Glavnog ureda gospodina Kristijana Staničića.

Plovanija 1